КАФЕДРА ТЕХНОЛОГІЇ ПОЛІГРАФІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА

Спеціальність 186 Видавництво та поліграфія

Освітня програма Технології друкованих і електронних видань

Форма навчання Денна, заочна

Студенти вивчають сучасні технологічні процеси поліграфічного виробництва, у тому числі програми обробки текстової та графічної інформації, верстання, дизайну та макетування електронних та друкованих видань, розроблення паковань, графічного дизайну: HTML, CSS, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, CorelDRAW, QuarkXPress, CERBER®, AutoCAD, T-FLEX CAD, MathCAD, Heidelberg Signa Station, Package Designer, SPSSI, Kodak Preps тощо.

Кар’єрні можливості: Випускники працюють інженерами-технологами, дизайнерами, інженерами-дослідниками на поліграфічних підприємствах, у видавництвах, друкарнях, науково-дослідних та проектних організаціях, що розробляють та випускають різноманітні видання та паковання, а також продукцію, яка потребує додаткового захисту від підробки (банкноти, цінні папери, дипломи, акцизні марки тощо).

З 1959 року кафедрою підготовлено на 1.03.2005 р. 1353 інженера-технолога поліграфічного виробництва, 163 бакалаври напрямку 0918 «Легка промисловість» спеціальності 7.091807 та 162 бакалаври напрямку 0927 «Видавничо-поліграфічна справа».

Серед випускників кафедри ТПВ – два доктори наук і вісім кандидатів, інженери-дослідники та інженери-практики. Під їх керівництвом та за їх участю продукуються книжкові, газетні, журнальні та інші інформаційні видання, пакування, розробляються нові технології, впроваджуються у виробництво нові досягнення науки і техніки. Тільки в УкрНДІСВД працювало більше 80 наших випускників. Видавничо-поліграфічна справа – цікава, захоплююча галузь економіки України, і тут народжуються династії інженерів-технологів. Не дивно, що у нас навчаються діти й онуки випускників минулих років.

Щорічно працевлаштування випускників кафедри – 100 відсотків, зокрема на таких галузевих підприємствах: ЗАТ ХК «Бліц-Інформ», ТОВ «Новий друк», ВАТ УкрНДІСВД, «Поліграфіст», «Преса України», ПК «Україна», ДП «Такі Справи», «Київська Правда», «Тетра-Пак» тощо.

 

З 2006 році на кафедрі технології поліграфічного виробництва здійснюється навчання по післядипломній освіті (другій вищій освіті) за спеціальністю «ТЕХНОЛОГІЯ ДРУКОВАНИХ ВИДАНЬ».

По закінченню навчання видається державний диплом та додаток до нього.

Шифр і

назва  спеціальності

7.092701

Технологія друкованих видань

Хто може навчатися

Можливість отримати вищу освіту за даною спеціальністю надається випускникам, які мають базову або вищу освіту з інших напрямів підготовки

 

Які знання та компетенції отримують випускники

Профіль діяльності інженера-технолога – організація, оптимізація, контроль та управління технологічними процесами поліграфічного виробництва різних видів друкованої продукції в інформаційних системах комунікацій, мас-медіа, реклами, пакування, додаткових елементів оформлення різних предметів і продуктів виробництва; у розробці та експлуатації сучасних засобів перетворення, збереження та відтворення інформації; удосконалення існуючих процесів поліграфії, видавничої справи, захисту від підробки документів і виробів.

 

Ким можуть працювати випускники

Інженери-технологи друкованих видань працюють на видавничо-поліграфічних підприємствах всіх форм власності, які видають та друкують:

-         книжкову,

-         газетну,

-         журнальну,

-         етикетно-бланкову,

-         рекламну продукцію,

-         тару та засоби пакування,

-         цінні папери, документацію суворої звітності,

у проектних та науково-дослідних організаціях, де розробляють:

-         новітні технологічні процеси,

-         проекти поліграфічних підприємств, дільниць, цехів, офісних служб;

у лабораторіях контролю якості продукції, витратних поліграфічних матеріалів та захисту цінних паперів;

на підприємствах поліграфічної, паперової, хімічної, харчової, легкої, пакувальної промисловості з розвинутими друкарськими технологіями прикладного характеру.

 

Перелік основних фахових дисциплін

Технологія видавничо-поліграфічного виробництва;

Проектування та розрахунки технологічних і виробничих процесів;

Загальне та поліграфічне матеріалознавство;

Технологія обробки текстової та образотворчої інформації;

Логістика видавничо-поліграфічного виробництва;

Оперативна поліграфія;

Технологія електронних видань та засобів ідентифікації;

Фізична хімія та фізико-хімічні основи поліграфічного виробництва;

Поліграфічне устаткування, тощо.

 

Термін і вартість навчання

Рівень підготовки, який можна отримати

Форма навчання

Термін навчання

Орієнтовна вартість навчання,

грн. в рік

 

Бакалавр видавничо-поліграфічної справи

заочна

2,5 роки

8000

 

Спеціаліст

 

1,5 роки

8000

 

Магістр видавничо-поліграфічної справи

 

2 роки

8000

 

Магістр видавничо-поліграфічної справи

заочна

1 рік

(якщо є повна вища освіта за спеціальністю «Технологія друкованих видань»)

8000

 

Умови вступу

 

Співбесіда

Документи

  1. Копія 1, 2  сторінок паспорту.
  2. Копії дипломів, завірених в установленому порядку.
  3. Копії додатків до диплому, завірених в установленому порядку.
  4. Довідка з місця роботи (або з місця проживання).
  5. 3 фотокартки розміром 3х4 см.

 

Відповідальний за післядипломну освіту (друга вища освіта)

 

Адреса

Телефон

Електронна адреса

Лотоцька Оксана Іванівна

старший викладач кафедри технології поліграфічного виробництва

 

м. Київ, вул. Янгеля 1/37, кімн. 51

(044) 406-80-25,  +38 (067) 736-95-55

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кафедра технології поліграфічного виробництва готує фахівців за спеціальністю "Видавництво та поліграфія" зі спеціалізацією "Поліграфічні медіатехнології".

Форма навчання: денна, заочна.

Студенти вивчають сучасні технологічні процеси поліграфічного виробництва, у тому числі програми обробки текстової та графічної інформації, верстання, дизайну та макетування електронних та друкованих видань, розроблення паковань, графічного дизайну: HTML, CSS, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, CorelDRAW, QuarkXPress, CERBER®, AutoCAD, T-FLEX CAD, MathCAD, Heidelberg Signa Station, Package Designer, SPSSI, Kodak Preps тощо.

Випускники працюють інженерами-технологами, дизайнерами, інженерами-дослідниками на поліграфічних підприємствах, у видавництвах, друкарнях, науково-дослідних та проектних організаціях, що розробляють та випускають різноманітні видання та паковання, а також продукцію, яка потребує додаткового захисту від підробки (банкноти, цінні папери, дипломи, акцизні марки тощо).