Викладачами кафедри ТПВ у 2008-2011 рр. одержано 29 патентів України, опубліковано 5 монографій, 1 підручник, 303 статті і тез доповідей на конференціях, в тому числі міжнародних, 15 навчально-методичних посібників.

Викладачі кафедри продовжують активну роботу в галузі: проводять лекції і семінари (на підприємстві ПК «Україна» квітень-травень 2011 р.), консультації працівників підприємств, активно керують науково-дослідною роботою студентів, беруть активну участь у міжнародних, республіканських, галузевих, університетських конференціях та виставках, публікуються в галузевих виданнях, збірнику наукових праць ВПІ НТУУ «КПІ» «Технологія і техніка друкарства».

Науково-дослідна робота студентів

Студенти кафедри ТПВ приймають активну участь в науково-дослідній роботі. Зокрема в 2010 році залучено 27 студентів (бакалаври, спеціалісти і магістри) спеціальностей «Технологія друкованих видань» і «Технологія розробки, виготовлення та оформлення паковань», які працювали під керівництвом проф. Шерстюка В.П., доц. Хмілярчук О.І., доц. Степанець В.В., доц. Т.Ю. Киричок, доц. О.В. Зоренко.

Результати проведених досліджень публікуються в галузевих наукових збірниках, доповідаються на вітчизняних і міжнародних конференціях.

У Міжнародному конкурсі, що проводиться Науково-методичним центром вищої освіти МОН України, клубом пакувальників та редакцією журналу “Упаковка” за номінацією “Технологія і обладнання виготовлення пакувальних матеріалів та упаковки”  приймали участь у 2008 році 10 студентів, у 2009 році – 9 студентів.Переможцями міжнародного конкурсу наукових студентських робіт з актуальних проблем пакувальної індустрії стали Ульченко С. (2008), Мудрий Я. (2009), Журило Т. і Савченко К. (2010) і були нагороджені золотою медаллю і грамотою МОН України.

 

На кафедрі працюють наукові гуртки:

З розробки технологічних процесів оздоблювально-зміцнюючої обробки деталей поліграфічного устаткування — керівник проф. Киричок П.О.

З розробки теоретичних засад поліграфічного кольоровідтворення: теоретичні та експериментальні дослідження  кольорокорекції. — керівник доц. Степанець В. В.

Розробка, оформлення і виготовлення пакувальної продукції – керівник проф. Киричок П.О.

Дослідження впливу паперу та офсетних фарб на колірні характеристики та насиченість банкнотних відбитків – доц. Киричок Т.Ю.

Доц. Зоренко Оксана Володимирівна на даний час входить до складу групи наукової школи д.т.н., професора Величко Олени Михайлівни, що займається розглядом теоретичних і прикладних питань видавничо-поліграфічної галузі, зокрема: емульгування і закріплення гібридних фарб; друкарсько-технічні властивості офортного паперу нового композиційного складу; дослідження друкування на ПВХ-пластику.

 

При кафедрі працює докторантура та аспірантура

Керівництво аспірантами здійснюють проф. Киричок П.О., проф. Шевчук А.В., доц. Киричок Т.Ю., проф. Шерстюк В.П.

Захисти проводяться за спеціальністю 05.05.01 «Машини і процеси поліграфічного виробництва».

Головою спеціалізованої вченої ради ВАК є доктор техн. наук, професор Киричок Петро Олексійович.

Вчений секретар – к.т.н., доцент Ковальов Віктор Андрійович.

У 2003-2011 рр. захистили кандидатські дисертації:  

Зоренко Оксана Володимирівна «Закономірності перенесення поверхневим шаром гумовотканинного полотнища офсетного плоского друку фарби та зволожувального розчину» (05.05.01). Науковий керівник: к.т.н., доцент,  Розум О. Ф.

Єлагін Дмитро Павлович «Підвищення надійності й довговічності біметалевих виробів методами оздоблювально-зміцнюючої обробки» (05.02.02). Науковий керівник: д.т.н., професор Киричок П. О.

Хохлова Розалія Анатоліївна «Закономірності взаємовпливу шарів лаку і фарби в друкарському процесі офсетного плоского друку» (05.05.01). 
Науковий керівник – д.т.н., професор Величко О.М.

Олійник Володимир Григорович «Підвищення якості й експлуатаційних властивостей деталей поліграфічного обладнання» (05.05.01). Науковий керівник: д.т.н., професор Киричок П. О.

Хмілярчук Ольга Іларіонівна «Технологічне забезпечення якості та експлуатаційних властивостей деталей поліграфічного обладнання оздоблювально-зміцнюючою обробкою» (05.05.01). Науковий керівник: д.т.н., професор Киричок П. О.

 

Чепурна Катерина Олександрівна «Удосконалення технологічного процесу експлуатації фарбових валиків малоформатних офсетних друкарських машин» (05.05.01). Науковий керівник – д.т.н., професор Величко О.М.

Віцюк Юлія Юріївна «Забезпечення довговічності підшипників ковзання на основі міді та нікелю для удосконалення поліграфічних машин» (05.05.01). Науковий керівник – д.т.н., професор Роїк Т.А.

 

Козік Олександр Михайлович «Технологічне забезпечення процесів додрукарської підготовки елементами нечіткої логіки» (05.05.01). Науковий керівник: д.т.н., професор Киричок П. О.

Несхозієвський Антон Вікторович «Технологічне забезпечення експлуатаційних властивостей поліграфічного обладнання на основі системи контролю виробництва» (05.05.01). Науковий керівник: д.т.н., професор Киричок П. О.

 

 

У 2003 р. започатковано збірник наукових праць ВПІ НТУУ «КПІ» – «Технологія і техніка друкарства» (свідоцтво про державну реєстрацію KB №7154 від З квітня 2003 p.), який входить до переліку фахових видань ВАК.

Адреса редакції: вул. Янгеля, 1/37, корпус №8, к. 82

Київ, Україна, 03056

тел. (044) 406-84-23

e-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.