Навчальний процес підготовки фахівців-технологів здійснюється викладачами кафедри в спеціалізованих лабораторіях:

  • «Комп’ютерної обробки текстової та графічної інформації»;
  • «Формних процесів»;
  • «Технології друкарських процесів»;
  • «Технології палітурно–брошуровальних процесів»;
  • «Поліграфічних матеріалів».

Також у кабінеті курсового та дипломного проектування, навчально-виробничій друкарні інституту, у приміщеннях філій кафедри на виробництві у видавництві «Преса України» та ПК «Україна», де виділено окремі кабінети, оснащені комп’ютерною технікою та приладами контролю якості продукції. Створюється філія кафедри з поліграфічною компанією «ЄЛО» для організації дослідницького центру атестації поліграфічних матеріалів на базі приміщень фірми.

У демонстраційно-лабораторному центрі фірми «Гейдельберг–Україна» проводять лабораторні заняття зі студентами-технологами викладачі кафедри МАПВ. У друкарні ведуться лабораторні роботи, друкується навчально-методична література та бланкова продукція, необхідна для діяльності кафедри.

Практичні та лабораторні заняття з додрукарських та друкарських процесів, що вимагають сучасного устаткування та засобів контролю, проводяться кафедрами ТПВ та МАПВ на унікальній офсетній машині GTO-52, комплекті формного обладнання, а також лабораторії обробних процесів, які передані ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського фірмою Heidelberg (Німеччина) в постійне користування. Лабораторія формних процесів оснащена комп’ютерним додрукарським устаткуванням фірми Heidelberg (комп’ютери набору та верстки, фотовивідний автомат, формне устаткування). Кафедра отримує постійну допомогу поліграфічних підприємств: ПК «Україна», видавництв «Преса України», «Київська правда», ХК «Видавництво «Бліц Інформ», ПК «Поліграфкнига», AT «Книга», КТ «Нотна фабрика», та фірм УПГ, «Гейдельберг–Україна», «Інтертехнодруку», «Поліграфічні системи», «Прес-Сервіс+» та інших у забезпеченні запчастинами, витратними поліграфічними матеріалами, транспортом, ремонтом приміщень. Отже, кафедра повністю (100%) забезпечена обладнанням, приладами та матеріалами для проведення лабораторних та практичних робіт.

Викладачі та студенти кафедри мають доступ до Інтернету, як джерела інформації, в бібліотеці та комп’ютерних класах університету і в комп’ютерному центрі кафедри, оснащених сучасними комп’ютерами та програмним забезпеченням. Кафедра користується комп’ютерним устаткуванням ПК «Україна», кафедри репрографії, «МАПВ» та часопису «Друкарство». Лабораторні заняття з комп’ютерних дисциплін кафедра здійснює також у дисплейних класах КПІ ім. Ігоря Сікорського та філії кафедри на базі ПК «Україна» за оригінальними ліцензованими програмами та методичними вказівками, розробленими викладачами профільних кафедр.