Навчальний процес підготовки фахівців-технологів здійснюється викладачами кафедри в спеціалізованих лабораторіях:

  • «Комп’ютерної обробки текстової та графічної інформації»;
  • «Формних процесів»;
  • «Технології друкарських процесів»;
  • «Технології палітурно–брошуровальних процесів»;
  • «Поліграфічних матеріалів».

Також у кабінеті курсового та дипломного проектування, навчально-виробничій друкарні інституту, у приміщеннях філій кафедри на виробництві у видавництві «Преса України» та ПК «Україна», де виділено окремі кабінети, оснащені комп’ютерною технікою та приладами контролю якості продукції. Створюється філія кафедри з поліграфічною компанією «ЄЛО» для організації дослідницького центру атестації поліграфічних матеріалів на базі приміщень фірми.

У демонстраційно-лабораторному центрі фірми «Гейдельберг–Україна» проводять лабораторні заняття зі студентами-технологами викладачі кафедри МАПВ. У друкарні ведуться лабораторні роботи, друкується навчально-методична література та бланкова продукція, необхідна для діяльності кафедри.

Практичні та лабораторні заняття з додрукарських та друкарських процесів, що вимагають сучасного устаткування та засобів контролю, проводяться кафедрами ТПВ та МАПВ на унікальній офсетній машині GTO-52, комплекті формного обладнання, а також лабораторії обробних процесів, які передані ВПІ НТУУ «КПІ» фірмою Heidelberg (Німеччина) в постійне користування. Лабораторія формних процесів оснащена комп’ютерним додрукарським устаткуванням фірми Heidelberg (комп’ютери набору та верстки, фотовивідний автомат, формне устаткування). Кафедра отримує постійну допомогу поліграфічних підприємств: ПК «Україна», видавництв «Преса України», «Київська правда», ХК «Видавництво «Бліц Інформ», ПК «Поліграфкнига», AT «Книга», КТ «Нотна фабрика», та фірм УПГ, «Гейдельберг–Україна», «Інтертехнодруку», «Поліграфічні системи», «Прес-Сервіс+» та інших у забезпеченні запчастинами, витратними поліграфічними матеріалами, транспортом, ремонтом приміщень. Отже, кафедра повністю (100%) забезпечена обладнанням, приладами та матеріалами для проведення лабораторних та практичних робіт.

Викладачі та студенти кафедри мають доступ до Інтернету, як джерела інформації, в бібліотеці та комп’ютерних класах університету і в комп’ютерному центрі кафедри, оснащених сучасними комп’ютерами та програмним забезпеченням. Кафедра користується комп’ютерним устаткуванням ПК «Україна», кафедри репрографії, «МАПВ» та часопису «Друкарство». Лабораторні заняття з комп’ютерних дисциплін кафедра здійснює також у дисплейних класах НТУУ «КПІ» та філії кафедри на базі ПК «Україна» за оригінальними ліцензованими програмами та методичними вказівками, розробленими викладачами профільних кафедр.

Навчальний процес оснащено ТЗН (діапроекторами, епідіаскопами, відеофільмами, дискетами, плакатами, каталогами та проспектами), необхідним лабораторним та стендовим устаткуванням для вивчення додрукарських, друкарських та обробних процесів, сучасними комп’ютерами.